אוטיקה
קליניקה לאופטומטריה מתקדמת ומקצועית

בין שירותנו

מדוע לבחור בנו?

יחס אישי וחם
הציוד המתקדם בישראל
בדיקה והתאמה מושלמת

מאמרים


המשקפיים של היום בנויות מגשר שמונח על האף ואליו מחוברות שתי עדשות, וידיות שנמשכות את מעבר לאוזניים. אבל לא תמיד זה היה כך ומי שראה סרטים מהמאה ה-19 נוכח לדעת שעדשה עמדה בעבר בפני עצמה. העדשות הראשונות עוצבו כך שמוט היה מחובר אליהן והמשתמש היה צריך להצמיד את העדשה לעין וככה לראות, ולאחר גלגולים שונים המשקפיים והעדשות הפכו להיראות כמו שהן נראות היום. 


בעבר מי שהיתה לו בעיית קוצר ראייה חמורה, היה "זוכה" לעדשות עבות, וכל ילד שהיה עם משקפיים ועם עדשות כאלו זוכר אותן ככאלו שמושכות הקנטות והצקות. היום כשהטכנולוגיה כל כך מתקדמת גם בתחום המשקפיים אין כבר צורך להיראות ככה, והיום ניתן לדחוס את העדשות כך שהן יראו דקות יותר ויותר. דרגת דחיסה של 1.5 היא בעלת המראה העבה ביותר ולאחריה יש 1.56, 1.6, 1.67, 1.74, והדקה ביותר היא 1.76.

בתחילת הדרך יוצרו העדשות מזכוכית מה שהיה גורם לשבירות מרובות שלהן. היום העדשות הן מפלסטיק שאינו נשבר אך החיסרון הוא שריטות רבות. כיום יש פתרונות לבעיה זו בדמות ציפוי הגנה Hardcoat, ציפוי שמפחית באופן משמעותי את השריטות על העדשות. אך מה עושים עם טווחי הראיה השונים? האם צריך להחליף זוגות משקפיים בהתאם לפעילות? בשביל זה יש את עדשות המולטיפוקל!עדשות רוכשים רק ב"אוטיקה אופטיקה"

אם אתם צריכים משקפיים, עדשות או כל אביזר ראייה אחר הגעתם למקום הנכון. ב"אוטיקה אופטיקה" תזכו ליחס אישי ולרמה מקצועית גבוהה, וכמובן למגוון רחב של מוצרים מהם תוכלו לבחור בשביל להיראות ולהרגיש מצוין!


לא משנה מהי רמת קוצר הראיה – אפשר להיראות נהדר!


עדשות מולטיפוקל...
תארו לעצמכם את עצמכם משחקים באייפון שלכם כשהראיה שלכם לא טובה מספיק. אתם לוקחים משקפיים עם עדשות שמתאימות למרחק הראיה הזה ועושים בהן שימוש. אחר כך אתם צריכים לנסוע לפגישה ואתם נכנסים לרכב, ורגע לפני שאתם מניעים אותו אתם מחליפים למשקפיים עם עדשות שמתאימות לנהיגה. הגעתם לפגישה והיא במקום פסטורלי גבוה כלשהוא ואתם נאלצים להמתין ורוצים להעביר את הזמן בצפייה בנוף מה שמצריך מכם שוב פעם החלפה של המשקפיים בשביל שתהיו עם עדשות מתאימות... כל ההחלפות הללו נחסכות אם אתם עושים שימוש בעדשות מולטיפוקל, עדשות עם מספר מוקדי ראיה שניתן לעשות בהם שימוש בכל מצב. 

במהלך השנים הגוף עובר שינויים פיזיולוגיים אשר משפיעים על איכות הראיה, שינויים שגורמים בין השאר לחוסר יכולת של העין להתמקד בעצמים קרובים (כמו סמארטפון) או בטווח הבינוני (כמו ישיבה מול מחשב וכדומה)  וצריך פתרון אופטי שיסייע לעין להתמודד עם מרחקים ועם עצמים שונים. בעבר הפתרון האופטי המיטבי היה עדשות ביפוקל שכשמן כן הן, מאפשרות להתמקד בשני טווחים אך המולטיפוקל פתר את הבעיה לגמרי וכיום ניתן לראות טוב בכל טווחי הראיה. עדשות מולטיפוקל אומנם דורשות הסתגלות אך הן כדאיות מאוד. הן לא מגבילות כמעט במסגרות ואפשר להיות חופשיים עם העיצוב ועם הסגנון. 
 

התאמת העדשות על ידי אופטומטריסט מומחה


אם אתם צריכים עדשות, בין אם אלו עדשות חד מוקדיות, עדשות ביפוקל או מולטיפוקל או כל עדשה אחרת, חשוב שתוודאו שאתם מתייעצים עם אופטומטריסט מומחה ועם ההסמכה הדרושה, אחד שיש לו ניסיון ושמכר עדשות מעין אלו בעבר. האופטומטריסט יסביר לכם שככל שתשימו את המשקפיים זמן רב יותר כך העיניים שלכם יתרגלו לעדשות שעליהן. חשוב לשמור על קשר עם האופטומטריסט גם לאחר שבועות אחדים בשביל לוודא שההסתגלות עוברת כמצופה.
 

עדשות

 


אוטיקה / Ottica - מקצועיות • איכות • שירות • אחריות  |  כתובת הקליניקה: פנחס רוזן 72, תל אביב  |  טלפון: 03-6440880