אוטיקה
קליניקה לאופטומטריה מתקדמת ומקצועית

בין שירותנו

מדוע לבחור בנו?

יחס אישי וחם
הציוד המתקדם בישראל
בדיקה והתאמה מושלמת

מאמרים

עדשות מגע קשות

אלו עדשות נפוצות פחות בעיקר בגלל שהן פחות נוחות וקשות יותר להסתגלות. הן צוברות פחות לכלוך וחיידקים ולכן נחשבות בריאות. כיום הן שמורות למקרים מיוחדים, בהן האופטומטריסט מעדיפן על-פני עדשות רכות.

עדשות מגע קוסמטיות

אם בהתחלה עדשות מגע היו בעלות ייעוד אחד – תיקון הראיה הרי שהיום יש כבר כאלו ששמים אותן בעיניים רק בשביל לשנות את המראה החיצוני של העיניים. יש עדשות שנועדו לחפות על פגם רפואי בעיניים והסתרה שלו ויש כאלו שמספקות צבע אחר לקשתית העין. אלו שנפוצות בעיקר הן העדשות הכחולות והירוקות ובחלקן אף עדשות שגם מתקנות את הראיה וגם משנות את צבע העין. 


עדשות מגע קונים רק ב"אוטיקה"

אם אתם צריכים עדשות מגע ורוצים לדעת עליהן יותר, אם אתם רוצים ייעוץ מקצועי והתאמה אישית מקצועית, "אוטיקה" היא מה שאתם מחפשים. ב"אוטיקה" תיענו על ידי צוות מקצועי ואדיב שיבצע בדיקה מקצועית ומקיפה הן של הראייה שלכם והן על מנת לוודא שאתם יכולים להיות עם עדשות מגע, וכמובן יפרוש בפניכם את האפשרויות וייעץ לכם מה עדיף לכם. ב"אוטיקה " תוכלו למצוא את כל פתרונות הראייה שלכם ,אלו שיסייעו לבריאות העיניים שלכם ואלו שיאפשרו לכם ליראות ולהיראות נהדר!

 

אם בעבר האופציה היחידה להתמודד עם קוצר ראייה הייתה באמצעות משקפיים, היום יש כבר פתרונות אחרים. משקפיים הן אומנם היום פריט אופנתי לכל דבר ויש היום מגוון רחב של אפשרויות עליהן תוכלו לשאול אצלנו ב"אוטיקה", , אך רבים מאוד מעדיפים את האופציה של עדשות מגע. הן בלתי נראות והן נוחות לאחר שמתרגלים אליהן, והן בעיקר לא מגבילות. לא לחינם גם ספורטאים מקצועיים עושים בהן שימוש כמו גם רבים אחרים שמשקפיים יכולים להגביל את פעילותם. 

עדשות מגע רכות
אלו עדשות בעלות אחוז מים בינוני עד גבוה, עדשות שצריך אומנם להסירן לפני השינה אך במהלך שעות הערות הן עושות את העבודה מצוין.. קל יחסית להתרגל אליהן ואם שומרים על היגיינה הן לא מזיקות לעין. מי שרוצה לשמור על רמת היגיינה וניקיון גבוהים יותר של העין או מי שעלול לסבול מאלרגיות שונות בגלל העדשות, יוכל להרכיב עדשות חד פעמיות – ( כאלו שזורקים כל סוף יום) או כאלו שמחליפים אחת לחודש  או בכל תדירות אחרת. 
 
חידושים בתחום עדשות המגע
הטכנולוגיה הולכת ומשתפרת והחדשנות לא עוצרת לרגע בתחום הראיה, וכיום יש חידושים שונים שלא היו בעבר. כך למשל עדשות יומיות עם צילינדר שבעבר היה אפשרי רק בעדשות חודשיות או קבועות, עדשות מגע מולטיפוקליות יומיות שמיוצרות בטכנולוגיה תלת ממדית, עדשות שניתן לישון איתן כמה שבועות, עדשות עם תוספת של לחות שמתאימות למי שרגיש במיוחד או שסובל מיובש בעיניים ועוד...

טיפול נכון בעדשות מגע
אורך חייהן של עדשות מגע כמו גם בריאות העין לעניין זה נקבעים על ידי רמת הטיפול בעדשות במהלך הכנסתן לעין וההוצאה שלהן ובשמירה שלהן בין לבין. הדבר הראשון שחשוב לעשות הוא לשטוף היטב את הידיים עם סבון בכל מגע עם העדשות. בנוסף, חשוב לשטוף את העדשות ולהשרות אותן רק בחומרים המיועדים להן ולא במים. שלישית, חשוב להחליף את המחסנית אחת לחודש עד מקסימום שלושה בכדי שלא יצטברו בה חיידקים ולכלוכים. ורביעית, חשוב לאחסן את התמיסות כמו גם את העדשות בתוך המחסניות במקום חשוך וקריר. אלו שמתאפרות, חשוב להכניס את העדשות לעין לפני האיפור ולהסיר אותן לפני שמסירים את האיפור, בכדי שלא ייכנס גרגר איפור וידבק לעדשה או ייכנס בין העדשה לעין.

עדשות מגע

 


אוטיקה / Ottica - מקצועיות • איכות • שירות • אחריות  |  כתובת הקליניקה: פנחס רוזן 72, תל אביב  |  טלפון: 03-6440880